• وزارت راه و شهرسازی
  شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید
  مجری مطالعات و ایجاد شهرهای جدید در کشور
 • سکونت در شهرهای جدید
  شهرهای جدید هوشمند
  قیمت مناسب مسکن
  فرصتهای سرمایه گذاری
  امکانات رفاهی
روابط عمومی شهرهای جدید اعلام کرد :

برپایی گالری آثار هنرمندان در شهر اندیشه


صبح امروز آیین گشایش گالری بزرگ آثار هنری در شهر جدید اندیشه آغاز شد که در جریان این مراسم از هنرمندان تقدیر به عمل آمد.


به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید، این شرکت با هدف تعاملات اجتماعی، فرهنگی و تقدیر از هنرمندان، برپایی نمایشگاه آثار هنری را در دستور کار خود قرار داده که امروز افتتاحیه این آیین در شهر جدید اندیشه با حضور تعدادی از هنرمندان، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، ابوالقاسم رحیمی انارکی مدیرعامل بانک مسکن، شهردار و اعضای شورای شهر اندیشه برگزار شد.

صنایع خلاق موتور محرکه توسعه

حبیب الله طاهرخانی ـ مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ـ در این مراسم اظهار کرد: صنایع خلاق مفهومی است که در دهه ۹۰ میلادی وارد حوزه فعالیتهای هنری و اقتصادی شده و هم اکنون درصد عمده ای از تولید ناخالص داخلی کشورها را به خود اختصاص می دهد. صنایع خلاق به عنوان موتور محرکه توسعه در سطح جهان شناخته شده که از رکودهای جهانی کمتر تاثیر پذیرفته و حوزه ای پایدار محسوب می شود.

وی افزود: صنایع دستی، جشنواره های فرهنگی ـ هنری، هنرهای تجسمی، معماری، طراحی شهری، موسیقی و بازیهای رایانه ای از موضوعاتی است که امروز در اقتصاد جهانی مورد توجه قرار می گیرد و ظرفیت خوبی برای ایجاد ارزش افزوده محسوب می شود. از سیاستهای وزارت راه و شهرسازی هم این است که صنایع خلاق در شهرهای کشور ایجاد شود؛ چرا که جدا از جنبه اقتصادی، این صنایع می تواند عرصه ای برای تعاملات اجتماعی و فرهنگی باشد. مشخصه بارز این بخش، حضور پررنگ جوانان به عنوان بازوی توسعه است که می تواند به خلاقیت و نوآوری منجر شود

طاهرخانی، شهر خلاق را بستری برای توسعه دانست و گفت: سینماها، فرهنگسراها، کانونهای پرورش فکری و فضاهای باز شهری جزو مسوولیتهای زیرساختی مدیریت شهری است که باید به آن توجه ویژه ای شود.

اندیشه جزو موفق ترین شهرهای جدید ایران

در این مراسم همچنین محمد آیینی ـ مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید اندیشه ـ با اشاره به تشکیل شهرداری اندیشه از سال ۱۳۸۲ گفت: از آن زمان تا کنون می تواند ادعا کرد که اندیشه جزو موفقترین شهرهای جدید کشور بوده است. یکی از دلایل دستیابی به این مهم، استفاده از ظرفیت فرهنگ و هنر است که به آرامش فکری و روحی منجر می شود. نگاه شرکت عمران هم این است که به ایجاد زیرساختهای فرهنگی و هنری توجه کند. مساجد زیبا و بازار ایرانی اسلامی شهر جدید اندیشه ساخته شده که گنجینه از هنر ناب ایرانی محسوب می شود. نتیجه این فرآیند باعث خوش اخلاقی افراد با یکدیگر می شود که به فرموده امام صادق (ع) به آبادانی شهرها می انجامد.

به گفته آیینی، در حال حاضر بیش از ۵۰ واحد آموزشی با تراز بالا در اندیشه داریم و حتی از شهرهای اطراف دانش آموزان به اینجا می آیند.

حسین ایمانی جاجرمی ـ مشاور مدیرعامل شرکت عمران ـ نیز در این آیین گشایش اظهار کرد: بخش عمده ای از پول خانوارهای ایرانی صرف مسکن و خوراک می شود و متاسفانه درصد ناچیزی به موضوعات هنری و فرهنگی اختصاص می یابد. شهرهای جدید فرصتی است تا گروههای جوان و کم درآمد، تعاملات فرهنگی خود را افزایش دهند. ممکن است ساکنان شهرهای جدید حس تعلق چندانی به محیط زندگی خود نداشته باشند. بنابراین باید دنبال برنامه هایی فرهنگی و هنری باشیم تا سرمایه اجتماعی ایجاد شود و دولت و شهرداری باید در این فرآیند حمایت کنند. در معماری نوین نباید صرفا به دنبال ایجاد مراکز تجاری و اقتصادی برویم بلکه باید در کنار این مراکز، موضوعات فرهنگی نیز لحاظ شود. امروز پیوند سیاست، تجارت و فرهنگ در سیاست ایجاد شهرهای جدید دیده می شود.

برپایی گالری آثار هنرمندان در شهر اندیشه
تاریخ انتشار : پنج شنبه، ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۰:۰۰
ارسال شده توسط : واحد روابط عمومی
کد خبر : 985