• وزارت راه و شهرسازی
  شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید
  مجری مطالعات و ایجاد شهرهای جدید در کشور
 • سکونت در شهرهای جدید
  شهرهای جدید هوشمند
  قیمت مناسب مسکن
  فرصتهای سرمایه گذاری
  امکانات رفاهی

ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید برای اقشار متوسط/ آغاز عملیات اجرایی مسیر دسترسی صدرا به بزرگراه شیراز-اصفهان


معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در‌ جهت خانه‌دار شدن اقشار متوسط جامعه، شهرداری‌های شهر‌های جدید و شرکت عمران شهرهای جدید موظف شده‌اند بیش از ۵۰ هزار خانه در این شهرها احداث کنند.


به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید، حبیب‌الله طاهرخانی در حاشیه مراسم آغاز عملیات اجرایی دسترسی شهر جدید صدرا به آزادراه شیراز- اصفهان با بیان اینکه ایجاد شهرهای جدید یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: همان‌طور که بازار مسکن دچار نوسانات شده است در‌ جهت خانه‌دار شدن اقشار متوسط جامعه شهرداری‌های شهر‌های جدید و شرکت عمران شهرهای جدید در کشور‌ موظف شده‌اند بیش از ۵۰ هزار خانه در این شهرها احداث کنند.
وی در مورد سهم استان فارس از این ۵۰ هزار واحد مسکونی گفت: در شهر جدید صدرا نیز ۳ هزار واحد مسکونی ساخته خواهد شد و تا سال آینده یک هزار باب منزل مسکونی به اقشار متوسط جامعه ارائه خواهد شد.
در جریان سفر معاون وزیر راه و شهرسازی به استان فارس و با حضور استاندار فارس، فرماندار و نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، عملیات اجرایی مسیر دسترسی شهر جدید صدرا به شیراز از محور بزرگراه شیراز – اصفهان به طول پنج و نیم کیلومتر و با هزینه ای معادل ۳۵۰ میلیارد ریال آغاز شد.
طاهرخانی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در این مراسم ضمن اشاره به جمعیت رو به رشد ساکنین شهر صدرا اظهار داشت: مسیرهای دسترسی بین شهرهای جدید و شهر مادر باید با سرعت و فوریت احداث شود و به همین سبب اجرای طرح هایی در کشور شروع شده که ۲ مورد از آن شامل، ساخت مسیر صدرا به بزرگراه شیراز- اصفهان و جاده صدرا به دوکوهک در شهر جدید صدرا است.
وی با اشاره به اینکه دسترسی ها از طریق بزرگراه اغلب مبتنی بر تردد خودروهای شخصی است، گفت: یکی از وجوه توسعه شهر صدرا، حمل و نقل ریلی است و باید این موضوع مدنظر مدیران این شهر و استان فارس قرار گیرد که در کنار احداث مسیرهای دسترسی، زیرساخت حمل و نقل ریل پایه نیز در این شهر ایجاد شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه افزود: با توجه به رشد زیاد جمعیت ساکن در صدرا، صرفا اتکا به حمل و نقل جاده ای نمی تواند پاسخگوی نیاز شهروندان باشد و ضروری است که ساخت مسیر ریلی و قطارهای برقی نیز در دستور کار قرارگیرد.
طاهرخانی، همچنین در پاسخ به درخواست مسئولان شهر جدید صدرا مبنی بر احداث مصلا در این شهر جدید، با ساخت یک فاز از این طرح موافقت کرد.
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید صدرا نیز در این مراسم گفت: مسیر دسترسی صدرا به شیراز از سمت باجگاه برای شهروندان این شهر بسیار با اهمیت است و ساخت این جاده باید ۲۵ سال پیش آغاز می شد.
خلیل حاجی پور افزود: ساخت این مسیر که پنج و نیم کیلومتر طول دارد از انتهای بولوار حافظ در شهر صدرا شروع و از ضلع شمالی پردیس دانشگاه کشاورزی به بزرگراه شیراز- اصفهان متصل خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح هزینه ای معادل ۳۵۰ میلیارد ریال برآورد شده است، اظهار داشت: بر اساس پیش بینی های اولیه این جاده در هفته دولت (دوم تا هشتم شهریور) سال ۹۸ به بهره برداری می رسد.
حاجی پور افزود: مسیر دسترسی صدرا به دوکوهک هم اینک در حال ساخت است و پیش بینی می شود تا هفته دولت ۹۷بخش اصلی آن به بهره برداری برسد./

ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید برای اقشار متوسط/ آغاز عملیات اجرایی مسیر دسترسی صدرا به بزرگراه شیراز-اصفهان
تاریخ انتشار : شنبه، ۰۹ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۱:۰۰
ارسال شده توسط : واحد روابط عمومی
کد خبر : 973