• وزارت راه و شهرسازی
  شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید
  مجری مطالعات و ایجاد شهرهای جدید در کشور
 • سکونت در شهرهای جدید
  شهرهای جدید هوشمند
  قیمت مناسب مسکن
  فرصتهای سرمایه گذاری
  امکانات رفاهی
دربازدید معاونان وزیر راه و شهرسازی از پروژه متروی هشتگرد مطرح شد :

پیشرفت فیزیکی ۸۸ درصدی پروژه قطار برقی هشتگرد/ شرکت مترو زمان بهره برداری را اعلام کند


مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید و معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی صبح امروز از روند اجرای قطار برقی هشتگرد بازدید کردند.


به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید حبیب اله طاهرخانی معان وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرای جدید به همراه مازیار حسینی معاون مسکن و ساختمان این وزارتخانه از روند اجرای پروژه متروی هشتگرد بازدید کردند.
طاهرخانی در حاشیه این بازدید با بیان اینکه پروژه متروی هشتگرد هم اکنون بدون درنظر گرفتن بحث سیگنالینگ حدود ۸۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد گفت: در حال حاضر مراحل انتهایی پروژه را پیش می بریم و شرکت بهره‌بردار باید برای بازدید از پروژه‌ و انجام تست سبز در ایستگاه و همچنین خطوط و سایر زمینه‌ها اقدام کند.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید تصریح کرد: شرکت بهره‌بردار مترو همچنین باید زمان بهره‌برداری را اعلام کند که در این زمینه هماهنگی‌های لازم در حال انجام است.
وی درخصوص بهره‌برداری پروژه متروی هشتگرد در شهریور امسال اعلام کرد: بخش عمده کار باقیمانده مربوط به خرید و نصب تجهیزات است که انجام شده و هم‌اکنون در بخش نصب تجهیزات هستیم.
وی ادامه داد: نصب تجهیزات زمان زیادی نمی‌خواهد، اما تأمین مالی فراوانی را نیازمند است که قطعا در یک ماه آتی برای بهره‌برداری آماده است.
وی خاطرنشان کرد: شرکت بهره‌بردار، شرکت مترو است که باید برای بهره‌برداری نهایی اعلام نظر کند.
معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین اظهار کرد: با توجه به اینکه شهر جدید هشتگرد، ظرفیت سکونتی بالایی دارد، با افتتاح مترو استقبال خوبی از سوی مردم خواهد شد و اینگونه این شهر می تواند بازار مسکن پایتخت را ساماندهی کند.
طاهرخانی در خصوص مدت زمان سفر ریلی از هشتگرد به تهران نیز بیان کرد: قطار فوق العاده تهران – شهر جدید هشتگرد در مدت زمان ۴۵ دقیقه به مقصد رسیده و مدت سفر در این مسیر را به صورت قابل توجهی کاهش می دهد.
معاونان وزیر راه و شهرازی همچنین ضمن حضور در شهر جدید هشتگرد از خدمات شهری مرکز ناحیه‌ای دریا که وظیفه ساخت ان را شرکت عمران شهرهای جدید بر عهده دارد، بازدید کردند.
داود صفدری مدیرعامل شرکت عمران شهر هشتگرد، ارائه این خدمات در هفت هکتار زمین از سوی شرکت عمران شهرهای جدید انجام می‌شود که شامل فضای سبز، مرکز تجاری ناحیه‌ای و شهری، فرهنگسرا و پارک بازی کودکان و زمین ورزشی می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: واحدهای مسکونی این پروژه از طریق مشارکت با بخش خصوصی احداث می‌شود.
همچنین صفدری در جریان این بازدید اظهار داشت: در کنار خدمات شهری مرکز-ناحیه دریا، طرح اقدام ملی با ۱۵۰۰ واحد مسکونی در دست تهیه است.
امیرمحمود غفاری معاون برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی همچنین در بازدیدی که طی روزهای گذشته از این پروژه داشت با اشاره به تأکید وزیر راه و شهرسازی در تکمیل این طرح تا پایان تابستان سال جاری بیان کرد: با توجه به حجم مسافر و ترافیک جاده ای تسریع در بهره برداری از قطار برقی شهر جدید هشتگرد از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
به گفته وی اثرات این پروژه محدود به شهر جدید هشتگرد نخواهد بود و تهران و سایر شهرهای اطراف را نیز تحت تأثیر مثبت قرار می دهد.
گفتنی است روند بازدید از پروژه قطار برقی هشتگرد به صورت هفتگی و منظم از سوی مسئولان و مدیران مربوطه در وزارت راه وشهرسازی انجام و به صورت پیوسته مورد بررسی و پیگیری قرار می گیرد.

تاریخ انتشار : سه شنبه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۱:۱۵
ارسال شده توسط : واحد روابط عمومی
کد خبر : 1137