• وزارت راه و شهرسازی
  شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید
  مجری مطالعات و ایجاد شهرهای جدید در کشور
 • سکونت در شهرهای جدید
  شهرهای جدید هوشمند
  قیمت مناسب مسکن
  فرصتهای سرمایه گذاری
  امکانات رفاهی

بازدید معاون اول رئیس جمهوری از پروژه قطار برقی هشتگرد


معاون اول رئیس جمهور امروز سه شنبه یکم مردادماه به همراه وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید از پروژه قطار برقی شهر جدید هشتگرد بازدید کردند.


به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور امروز سه شنبه یکم مردادماه به همراه محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، حبیب اله طاهرخانی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید و سایر مسئولین و مدیران استانی و منطقه ای از آخرین وضعیت پروژه قطار برقی هشتگرد بازدید و از نزدیک در جریان جرئیات اقدامات قرار گرفتند.
وزیر راه و شهرسازی در حاشیه این بازدید اعلام کرد: قرار است این ریلی تا پایان تابستان امسال مورد بهره برداری قرار گیرد.
اسلامی افزود: یکی از مهم‌ترین نیازها و جدی ترین مطالبه‌ی ساکنان شهر جدید هشتگرد راه‌اندازی قطار شهری است که محقق می شود.
وی ادامه داد: ۲ رام قطار برای این پروژه خریداری شده و با هماهنگی شرکت متروی تهران پس از آماده سازی، خدمات رسانی در این مسیر آغاز خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی نیز اظهار داشت: پیگیری امور متروی گلشهر - شهرجدید هشتگرد یکی از دغدغه‌های اصلی وزارت راه وشهرسازی و شرکت عمران و مادر تخصصی کشور است که امیدواریم با همکاری متولیان امر در این مسیر قدم‌های تأثیرگذاری را برداریم.
حبیب اله طاهرخانی ادامه داد: هر هفته روند اجرایی این پروژه توسط مدیران ارشد شرکت مادر تخصصی و شرکت عمران شهرجدید هشتگرد بررسی و به طور مستمر میزان تأثیر پیگیری‌های گذشته سنجیده می‌شود.
وی ادامه داد: پروژه متروی تهران به هشتگرد در حاشیه شمالی آزادراه کرج - قزوین در فاصله ۴۵ متری از محور قرار دارد، طول مسیر این پروژه ۲۶.۵ کیلومتر است و در افق سال ۱۴۰۲ برای این پروژه ظرفیت جابجایی ۷۳ هزار و ۵۰۰ نفر مسافر به‌صورت رفت‌وبرگشت در نظر گرفته‌شده است.
طاهرخانی پیشرفت فیزیکی ابنیه این پروژه را ۸۵ درصد اعلام کرد و گفت: پروژه متروی گلشهر - هشتگرد در بخش روبنایی مسیر ریلی از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.
وی افزود: با تحقق این مهم زمان سفر به کرج و تهران در شرایط موجود حداقل نیم ساعت کاهش می‌یابد و به همین منظور راه‌اندازی این پروژه موجب صرفه‌جویی در زمان و کاهش هزینه حمل‌ونقل می‌شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با تزریق نقدینگی برای تأمین تجهیزات و برق بالاسری، این پروژه ملی تا پایان تابستان سال جاری راه اندازی می شود.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید درباره مدت‌زمان سیر متروی هشتگرد به تهران گفت: با قطار اکسپرس مدت‌زمان تردد تا تهران چیزی حدود ۴۵ دقیقه خواهد بود.
وی با اشاره به ارزش پروژه متروی هشتگرد- گلشهر گفت: تاکنون ۸۰۰ میلیارد تومان در این پروژه هزینه شده است اما قیمت فعلی و به روز پروژه ۳۰۰۰ میلیارد تومان است و برای تکمیل به ۲۰۰ میلیارد تومان دیگر نیاز داریم.
این مقام مسئول همچنین درباره افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر گفت: ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر مشمول افزایش سقف تسهیلات می‌شود که ۱۰۰ هزار واحد آن در شهرهای جدید است.
وی افزود: مبلغ افزایش سقف مسکن مهر در پردیس ۱۰ میلیون تومان خواهد بود.
طاهرخانی با اشاره به آغاز اجرای طرح ملی تولید و عرضه مسکن در شهرهای جدید گفت: در حال حاضر ساخت ۵۸ هزار واحد از طرح اقدام ملی در شهرهای جدید آغاز شده است و حدود ۱۰۰ هزار پروژه دیگر احصاء شده است و در مراحل مختلف قرار دارند.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه استقبال پیمانکاران و سرمایه‌گذاران برای ورود به پروژه اقدام ملی ساخت و عرضه مسکن قابل توجه بوده است، گفت: شهرهای جدید روند رو به رشدی دارند و امکانات شهری در این مناطق در حال افزایش است.

تاریخ انتشار : سه شنبه، ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۴:۴۳
ارسال شده توسط : واحد روابط عمومی
کد خبر : 1134