• وزارت راه و شهرسازی
  شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید
  مجری مطالعات و ایجاد شهرهای جدید در کشور
 • سکونت در شهرهای جدید
  شهرهای جدید هوشمند
  قیمت مناسب مسکن
  فرصتهای سرمایه گذاری
  امکانات رفاهی
با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام شد: :

کلنگ زنی ۲۰۹۹ واحد مسکونی برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در شهر جدید اندیشه


عملیات اجرایی ساخت ۲۰۹۹ واحد مسکونی برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در شهر جدید اندیشه امروز شنبه ۱۱ خردادماه با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید آغاز شد.


به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید مراسم کلنگ زنی و احداث ۲۰۹۹ واحد مسکونی برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در شهر جدید اندیشه امروز شنبه ۱۱ خردادماه با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، حبیب اله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، ابوالقاسم رحیمی انارکی مدیرعامل بانک مسکن و برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
طبق گزارش های ارائه شده از ۲۰۹۹ واحد اعلامی، ۲۱ واحد مربوطه به مجتمع مسکونی آپادانا، ۱۴۰ واحد متعلق به مجتمع مسکونی نرگس، ۱۰۳۳ واحد در مرکز شهر و ۵۰۶ واحد برای مجتمع مسکونی لاله بوده که به صورت مشارکتی و همچنین ۱۵۰ واحد در مجتمع مسکونی بنفشه و ۲۴۰ واحد در مجتمع مسکونی پارمیس به صورت واگذاری زمین با تعهد ساخت احداث خواهند شد.
اسلامی در این مراسم با تأکید بر اینکه دغدغه زمین را برای مردم برطرف می‌سازیم ادامه داد: اراضی‌ای که متعلق به دولت است را می‌توانیم در شهرها و مناطقی که در آن نیازسنجی شده برای تولید مسکن جامعه هدف، در اختیار بخش خصوصی قرار دهیم تا آن را وارد جریان تولید مسکن کنند.
اسلامی با بیان اینکه به موازات ساخت و ساز مسکن به دنبال اجرای سایر پروژه‌ها هستیم افزود: سرمایه‌گذاری در حوزه اجرای پروژه‌های خدماتی، تجاری، آموزشی هم پیش بینی شده است و همزمان با تولید مسکن این واحدهای خدماتی هم احداث خواهند شد.
وی با اشاره به احداث هسته مرکزی شهر جدید اندیشه گفت: تمام این ساخت و سازها در هسته مرکزی شهر جدید اندیشه انجام می‌شود تا اندیشه را به شهری دارای قابلیت‌های مختلف تبدیل کنند.
اسلامی با اشاره به افزایش راه‌های دسترسی مردم اندیشه گفت: با استاندار به این تفاهم رسیده‌ایم که اراضی قطارهای حومه‌ای را تملک و در اختیار شرکت عمران شهرهای جدید قرار دهد و تملک این اراضی بر عهده استان باشد و ساخت مسیر قطار حومه‌ای به شرکت عمران واگذار شود.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید نیز در ادامه این مراسم با تاکید بر اینکه صنعت ساختمان کاملا خوداتکا است گفت: با این اقدام می‌توانیم در عین حال اشتغالزایی را افزایش دهیم به طوری که با اجرای ۲ هزار واحد مسکونی در شهرجدید اندیشه برای ۳۰ هزار نفر اشتغال ایجاد می شود .
طاهرخانی افزود: با توجه به اینکه در سال رونق تولید قرار داریم توجه به بخش مسکن در راه‌های اجرای سیاست‌های مقام معظم رهبری است چرا که اجرای این پروژه ها با کمترین وابستگی به منابع دولتی بیشترین اشتغال را ایجاد می کند.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پروژه‌های زیادی را دیدیم که با ورود مستقیم دولت با کاهش بهره وری و تسهیل زمان اجرا مواجه می کند گفت: با ورود بخش خصوصی قیمت تمام شده پروژه ها کاهش پیدا می کند و سرعت اجرا بالا می رود .
طاهرخانی با تاکید بر اینکه در مدل های جدید، مدل کارفرمایی و پیمانکاری نیست گفت: در مدل های جدید بخش خصوصی مجری تصمیمات دولت نیست و قرار نیست هزینه دستورات را بپردازد. در سیستم سرمایه گذاری و سرمایه پذیری قواعد موضوع تغییر می کند و سرمایه گذاران شرکای ما هستند.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: تنها پاشنه آشیل این اقدام این است که نتوانیم شرکای مناسب انتخاب کنیم از این رو توانمندی و اهلیت سرمایه گذاران برای ما بسیار مهم است و نهایت دقت را در انتخاب سرمایه گذاران داریم.
طاهرخانی با بیان اینکه امروز یکهزار میلیارد تومان پروژه در شهر جدید اندیشه شروع به کار کرد گفت: از این رقم ۷۰۰میلیارد تومان توسط بخش خصوصی تامین می شود و تنها چیزی که دولت عهده دار آن شده ارائه زمین است.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید تاکید کرد: در شهرها و مناطق نیازمند مسکن هزینه های پروانه را هم دولت برعهده می گیرد تا قیمت تمام شده ورود سرمایه گذاران به این پروژه ها کاهش یابد.
وی تاکید کرد : امیدوارم خروجی این برنامه تولید مسکن پایدار و با کیفیت برای مردم باشد.
گفتنی است شهر جدید اندیشه در کل دارای سهمی ۲۵۰۰ واحدی در این برنامه است که افق جمعیت پذیری آن ۸۱ هزار و ۷۶۰ نفر اعلام شده است.
براساس مطالعات صورت گرفته از طریق اجرای این برنامه حدودا برای ۶ هزار و ۶۷۴ نفر اشتغال مستقیم و ۲۷ هزار و ۸۳۲ نفر اشتغال غیرمستقیم پدید خواهد آمد.

تاریخ انتشار : شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۸:۱۶
ارسال شده توسط : واحد روابط عمومی
کد خبر : 1113