• وزارت راه و شهرسازی
  شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید
  مجری مطالعات و ایجاد شهرهای جدید در کشور
 • سکونت در شهرهای جدید
  شهرهای جدید هوشمند
  قیمت مناسب مسکن
  فرصتهای سرمایه گذاری
  امکانات رفاهی

افتتاح تصفیه‌خانه ۳۰ هزار متر مکعبی در گلبهار


با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو تصفیه‌خانه ۳۰ هزار متر مکعبی شهر جدید گلبهار افتتاح شد.


به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید به نقل از روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید گلبهار، وزیر نیرو در مراسم افتتاح این تفصیه‌خانه عنوان کرد: ۱۶ تصفیه‌خانه از مجموع ۴۰ تصفیه‌خانه آب و فاضلاب به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افتتاح شد؛ تصفیه خانه شهر جدید گلبهار به ظرفیت ۳۰ هزار متر مکعب در شبانه‌روز با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به مدت دو سال احداث شد.

اردکانیان بیان کرد: ۱۵۰ میلیارد تومان برای احداث این تصفیه‌خانه هزینه شده است، در حال حاضر حدود ۵۰ هزار نفر جمعیت گلبهار است که این تصفیه‌خانه برای جمعیت بالغ بر ۲۰۰ هزار نفر برای سال‌های آینده پیش‌بینی شده است.

وی افزود: این تصفیه‌خانه نقش مهمی در بهبود شرایط زیست محیطی خواهد داشت و همچنین این که پساب تصفیه شده برای مصارف مختلف صنعت استفاده و در بخش‌های دیگر نیز امکان استفاده از آن فراهم خواهد شد.

وزیر نیرو عنوان کرد: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی طرح‌های مختلف آب و فاضلاب با هزینه ۶ هزار میلیارد تومان در استان خراسان رضوی کلنگ‌زنی و بهره‌برداری شد. یکی از نقاط روشن در کارنامه جمهوری اسلامی ایران توسعه سیستم‌های جمع‌آوری و تفصیه فاضلاب است که در چهار دهه قبل تعداد تصفیه‌خانه‌های کشور از ۴ مورد تجاوز نمی‌کرد اما در حال حاضر بیش از ۲۱۵ تفصیه‌خانه در سطح کشور در حال بهره‌برداری وجود دارد.

اردکانیان یکی از شاخص‌های قابل رقابت در سطح کشورهای دنیا را توجه به موضوع جمع‌آوری، تصفیه و استفاده از پساب در کشور ذکر کرد و گفت: خوشبختانه در حال حاضر ۵۰ درصد جمعیت کشور تحت پوشش شبکه فاضلاب هستند که با توجه به ورود بخش خصوصی کار با شتاب بیشتری ادامه خواهد یافت.

افتتاح تصفیه‌خانه ۳۰ هزار متر مکعبی در گلبهار
تاریخ انتشار : یکشنبه، ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۹:۵۸
ارسال شده توسط : واحد روابط عمومی
کد خبر : 1070