• وزارت راه و شهرسازی
  شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید
  مجری مطالعات و ایجاد شهرهای جدید در کشور
 • سکونت در شهرهای جدید
  شهرهای جدید هوشمند
  قیمت مناسب مسکن
  فرصتهای سرمایه گذاری
  امکانات رفاهی
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید :

لایحه بودجه ۹۸ نوید بخش اتمام پروژه های مسکن مهر است


مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: چشم انداز تامین مالی در لایحه بودجه سال آینده و تبصره‌های ۸ و۱ این لایحه، نوید بخش اتمام پروژه مسکن مهر در شهرهای جدید و پردیس است.


به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید به نقل از ایرنا، « حبیب‌اله طاهرخانی » درمراسم بازدید محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی از فازهای مختلف پروژه مسکن مهر شهر جدید پردیس، گفت: در لایحه بودجه سال آینده افزایش سرمایه بانک مسکن پیش‌بینی شده و امیدواریم از محل افزایش سرمایه این بانک و تجهیز منابع مالی بیشتر، بتوانیم برای اتمام پروژه‌های مسکن مهر در شهرهای جدید و به خصوص شهر جدید پردیس استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه شرکت عمران شهرهای جدید با ۱۸ شرکت تابعه وظیفه برنامه‌ریزی برای توسعه شهری را برعهده دارد، گفت: ماموریت اصلی ما ایجاد شهرهای جدید و ساماندهی و مدیریت حوزه شهرک‌سازی در سطح کشور است که در حال حاضر اتمام پروژه‌های مسکن مهر در شهرهای جدید اولویت نخست ما است.
معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: در لایحه بودجه سال آینده امکان به رهن گذاشتن اراضی شهرهای جدید در نزد بانک ها و موسسات مالی فراهم شده و این نیز یکی از مزیت های لایحه بودجه سال ۹۸ برای اتمام پروژه های مسکن مهر در این شهرها است.
طاهرخانی با بیان اینکه سایت مسکن مهر پردیس آخرین پروژه مسکن مهر بود که در دولت های نهم و دهم آغاز شد، گفت: این پروژه در سال ۹۱ با ظرفیت ساخت ۸۲ هزار واحد مسکونی در شرایط سخت اقتصادی شروع شد و در سال ۹۷ نیز با افزایش نوسانات ارزی و قیمت ها مواجه شدیم که این مساله باعث کندی روند ساخت پروژه‌ها شد، اما در بودجه ۹۸ برای اتمام مسکن مهر در این شهر ظرفیت های خوبی در نظر گرفته شده است.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید یادآورشد: با توجه به ساخت بیش از ۸۲ هزار واحد مسکونی در شهر جدید پردیس و اسکان بیش از ۲۸۰ هزار نفر در این شهر، پردیس به یک کلانشهر تبدیل شده و موقعیت مکانی این شهر باعث افزایش برخی هزینه‌ها شده به طوری که ما مجبور شدیم دراین شهر بیش از۵۷ کیلومتر دیوار حائل بسازیم.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه تامین دسترسی‌ها و زیرساخت‌ها در پردیس زمان اجرای پروژه ها را طولانی کرد، گفت: هرچند که متقاضیان با توجه به شرایط ثبت نام اولیه مسکن مهر در پردیس از ما انتظاراتی دارند، اما پردیس به علت دامنه گسترده مخاطبان و متقاضیان به یک پروژه خاص تبدیل شده است.
طاهرخانی افزود: اتمام پروژه های مسکن مهر اولویت نخست و ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی با توجه به برنامه ابلاغی وزیر راه و شهرسازی به رئیس‌ جمهوری الویت بعدی ما است که هم اکنون ساخت آن در شهرهای جدید آغاز شده است.
وی در ادامه توسعه مترو و قطارهای شهری در برخی از شهرهای جدید را اولویت بعدی اعلام کرد و گفت: خوشبختانه در این راستا مترو شهر جدید هشتگرد به عنوان اولین پروژه در این زمینه، در آینده ای نزدیک افتتاح می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهارداشت: برای ساخت مترو تهران - پردیس در لایحه بودجه ۹۸ منابع مالی مناسبی در نظر گرفته شده است و اگر ما بتوانیم همه پروژه‌های مسکن مهر را در پردیس به پایان برسانیم و جمعیت بیشتری در این شهر ساکن شوند در این صورت تردد بین تهران و پردیس با توجه به مترو و آزادراه بیش از پیش تسهیل خواهد شد.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس نیز درگزارشی برای وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: از ۸۲ هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید پردیس تاکنون حدود ۳۰ هزار واحد آن به مرحله افتتاح رسیده است.
«مهدی هدایت» افزود: از ۸۲ هزار واحد مسکن مهر در پردیس قرار است بیش از ۳۳ هزار واحد در فاز ۱۱ ساخته شود و مابقی در فازهای ۸، ۵ و ۹ ساخته خواهد شد.
وی مجموع پیشرفت این واحدها را بیش از ۸۳ درصد عنوان کرد و گفت: هم اکنون خدمات زیر بنایی این پروژه به بیش از ۵۱ درصد و خدمات روبنایی آن به بیش از ۵۵ درصد رسیده است.
وی گفت: با پیمانکار ترکیه ای برای تکمیل واحدهای فاز ۱۱ به توافق کامل رسیده ایم تا کار خود را ادامه دهد و امیدواریم با ساخت مدارس، مساجد و ساختمان‌های مورد نیاز خدمات عمومی تمام خدمات زیر و روبنایی شهر جدید پردیس در سال ۹۹ به پایان برسد.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس بیان کرد: حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در پردیس برای دریافت واحد مسکونی ثبت نام کرده اند و به پیشنهاد ما برای دریافت مسکن مهر در شهرهای هشتگرد و پرند تمایلی ندارند، لذا در صورت موافقت می توانیم مکانی را برای ساخت این تعداد واحد مسکونی در شهر جدید پردیس در نظر بگیرم تا این افراد بتوانند صاحب خانه شوند.
هدایت با بیان اینکه ساخت تصفیه خانه شماره ۲ برای شهر جدید پردیس بسیار ضروری است گفت: پیش از این ۸۰۰ میلیارد تومان از آورده متقاضیان بر اساس مصوبه هیات دولت برای برخی از فازها هزینه شده است و درخواست ما این است که بدون تحمیل هزینه ای به دولت این مبلغ را از محل فروش عرصه در این شهر تامین کنیم تا این مبلغ برای تکمیل واحدهای مسکن مهر هزینه شود.
به گزارش ایرنا، وزیر راه و شهرسازی به همراه معاونین و مدیران این وزارتخانه صبح روز پنجشنبه از فازهای مختلف شهر جدید پردیس بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت پیشرفت پروژه مسکن مهر و خدمات زیر و روبنایی این شهر قرار گرفت.

لایحه بودجه ۹۸ نوید بخش اتمام پروژه های مسکن مهر است
تاریخ انتشار : دوشنبه، ۱۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۱:۳۳
ارسال شده توسط : واحد روابط عمومی
کد خبر : 1055