• وزارت راه و شهرسازی
  شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید
  مجری مطالعات و ایجاد شهرهای جدید در کشور
 • سکونت در شهرهای جدید
  شهرهای جدید هوشمند
  قیمت مناسب مسکن
  فرصتهای سرمایه گذاری
  امکانات رفاهی

نشست رئیس جمهور با وزیر و معاونان وزارت راه و شهرسازی


نشست وزیر، معاونان و مدیران وزارت راه و شهرسازی با حضور رئیس جمهور، صبح امروز در محل این وزارتخانه برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید نشست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی با وزیر، معاونان و مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.
در این جلسه محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی ضمن ارائه گزارشی از آخرین اقدامات انجام شده و رویکردها و برنامه‌های پیش‌روی وزارتخانه متبوع خود در حوزه مسکن، از برنامه این وزارتخانه برای احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان ۱۳۹۹ خبر داد.
همچنین در این دیدار طاهرخانی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گزارشی از اقدامات شهرهای جدید در خصوص تولید و عرضه مسکن در شهرهای جدید ارائه و به تشریح برنامه تولید ۲۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان برنامه ششم توسعه کشور و نیز تولید ۶۰ هزار واحد مسکونی در سال ۱۳۹۷ به روش مشارکت در ساخت و مشارکت در محله سازی در حضور ریاست جمهور پرداخت.
سپس رئیس جمهور در این دیدار با اشاره به اهمیت مقوله شهرک‌سازی‌های جدید، گفت: منشأ اولیه شهرسازی در گذشته وجود آب بوده است و امروز نیز ضروری‌ترین مسأله در احداث شهرک‌های جدید تأمین آب است و باید در این مقوله به سمت مهندسی‌سازی، مصرف کم انرژی، رفاه بیشتر مردم و امنیت حرکت کنیم.
دکتر روحانی همچنین توجه به معماری در احداث مسکن را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: معماری از مقوله‌های بسیار مهم در ساخت مسکن در شهرسازی است و توجه به آن یک ضرورت است. امروز می‌توان در هر استانی و در کنار شهرهای بزرگ، شهرک‌هایی با مهندسی جدید احداث کرد.
رئیس جمهور در ادامه ضرورت توجه مضاعف به تکمیل واحدهای مسکن مهر و تحویل فوری آن به مردم را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید واحدهای باقیمانده مسکن مهر هر چه سریع‌تر تکمیل و به متقاضیان آن تحویل گردد، ‌ضمن اینکه از دولت یازدهم تاکنون بیش از یک میلیون واحد مسکن مهر ساخته و در اختیارمردم قرار گرفته است.
دکتر روحانی تصریح کرد: اگر تعهدی به مردم داده شده است، نباید مردم بخاطر نقص در کار ، دچار مشکل شده و متضرر شوند.

نشست رئیس جمهور با وزیر و معاونان وزارت راه و شهرسازی
تاریخ انتشار : دوشنبه، ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۳:۰۳
ارسال شده توسط : واحد روابط عمومی
کد خبر : 1040