• وزارت راه و شهرسازی
  شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید
  مجری مطالعات و ایجاد شهرهای جدید در کشور
 • سکونت در شهرهای جدید
  شهرهای جدید هوشمند
  قیمت مناسب مسکن
  فرصتهای سرمایه گذاری
  امکانات رفاهی

افتتاح پروژه های عمرانی همزمان با سالروز احداث شهر جدید سهند


در ادامه افتتاح ها در شهرهای جدید کشور به مناسبت گرامی داشت هفته دولت و هم زمان با سالروز احداث شهر جدید سهند افتتاح پروژه های عمرانی شهر جدید سهند با حضور استاندار آذربایجان شرقی و عضو هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید انجام شد.


به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید شش پروژه عمرانی تحت عنوان مجتمع تجاری خدماتی ارشیا ، مرکز سلامت غدیر ، مسجد جواد الائمه (ع) ، مرکز فوریت های پزشکی، هنرستان ۹ کلاسه و مجتمع ۴۶۰ واحدی مسکن مهر به ارزش بیش از ۶۳۰ میلیارد ریال با حضورخدابخش استاندار آذربایجانشرقی و رحیمی عضوهیات مدیره شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور پس از بازدید از آزادراه تبریز-سهند همزمان با سالروز احداث شهر جدیدسهند افتتاح گردید .
رحیمی عضو هیات مدیره شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید در این مراسم گفت: خرسندم که در جمع عزیزانی هستم که با همدلی و همیاری مشکلات شهر جدید سهند را به حداقل رسانده هستم. . وی همچنین افزود: بیش از سه دهه از عمر شهر جدید سهند میگذرد، مکانیابی مناسب و استقبال سکونت در آن ، شهر جدید سهند را به دومین شهر پر جمعیت استان تبدیل خواهد کرد . عضو هیات مدیره شرکت مادر افزود : مدت ۱۰ سال است که مسکن مهر ، شهر جدید سهند را به خود مشغول کرده و با احداث بیش از ۳۵ هزار واحد مسکن مهر ، نیازهای شهر مادر تبریز را باید پاسخگو باشد، امید است با بسط و گسترش همبستگی اجتماعی بتوانیم متخصصین و دانشگاهیان را در آن ساکن نماییم . وی از جنگل ۷۰ هکتاری به عنوان فرصت و امتیاز یاد نمود و افزود: ما در صدد هستیم کاربریهای غیر مسکونی را برای عموم بکار گیریم و با واگذاری مساکن مهر، به دنبال ارتقای کیفیت مطلوب زندگی شهروندان هستیم .
در ادامه خدابخش استاندار آذربایجانشرقی گفت: شهر جدید سهند با مکانیابی علمی و کار کارشناسی، برای پوشش سرریز چمعیتی شهر تبریز ایجاد شده، اما با اضافه شدن تعداد ۳۶ هزار واحد مسکن مهر، برنامه ریزی و سازماندهی جدیدی را طلب میکند .
وی توجه به مسائل فرهنگی اجتماعی را از جمله مولفه های این برنامه ریزی جدید دانست و افزود : توسعه شهری فقط توجه به مسایل عمرانی نیست، بلکه بسط و گسترش ظرفیت های فرهنگی اجتماعی از جمله اقدامات ضروری در این حوزه است .
استاندار آذربایجانشرقی ادامه داد : با توسعه فرهنگی اجتماعی کیفیت زندگی ارتقاء خواهد یافت و شهر جدید سهند باید شهری برای زندگی باشد نه محلی برای سکونت .

افتتاح پروژه های عمرانی همزمان با سالروز احداث شهر جدید سهند
تاریخ انتشار : دوشنبه، ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۴:۳۲
ارسال شده توسط : واحد روابط عمومی
کد خبر : 1004