• وزارت راه و شهرسازی
  شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید
  مجری مطالعات و ایجاد شهرهای جدید در کشور
 • سکونت در شهرهای جدید
  شهرهای جدید هوشمند
  قیمت مناسب مسکن
  فرصتهای سرمایه گذاری
  امکانات رفاهی
:

افتتاح پروژه های عمرانی همزمان با سالروز احداث شهر جدید سهند


در ادامه افتتاح ها در شهرهای جدید کشور به مناسبت گرامی داشت هفته دولت و هم زمان با سالروز احداث شهر جدید سهند افتتاح پروژه های عمرانی شهر جدید سهند با حضور استاندار آذربایجان شرقی و عضو هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید انجام شد.


به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید شش پروژه عمرانی تحت عنوان مجتمع تجاری خدماتی ارشیا ، مرکز سلامت غدیر ، مسجد جواد الائمه (ع) ، مرکز فوریت های پزشکی، هنرستان ۹ کلاسه و مجتمع ۴۶۰ واحدی مسکن مهر به ارزش بیش از ۶۳۰ میلیارد ریال با حضورخدابخش استاندار آذربایجانشرقی و رحیمی عضوهیات مدیره شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور پس از بازدید از آزادراه تبریز-سهند همزمان با سالروز احداث شهر جدیدسهند افتتاح گردید .
رحیمی عضو هیات مدیره شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید در این مراسم گفت: خرسندم که در جمع عزیزانی هستم که با همدلی و همیاری مشکلات شهر جدید سهند را به حداقل رسانده هستم. . وی همچنین افزود: بیش از سه دهه از عمر شهر جدید سهند میگذرد، مکانیابی مناسب و استقبال سکونت در آن ، شهر جدید سهند را به دومین شهر پر جمعیت استان تبدیل خواهد کرد . عضو هیات مدیره شرکت مادر افزود : مدت ۱۰ سال است که مسکن مهر ، شهر جدید سهند را به خود مشغول کرده و با احداث بیش از ۳۵ هزار واحد مسکن مهر ، نیازهای شهر مادر تبریز را باید پاسخگو باشد، امید است با بسط و گسترش همبستگی اجتماعی بتوانیم متخصصین و دانشگاهیان را در آن ساکن نماییم . وی از جنگل ۷۰ هکتاری به عنوان فرصت و امتیاز یاد نمود و افزود: ما در صدد هستیم کاربریهای غیر مسکونی را برای عموم بکار گیریم و با واگذاری مساکن مهر، به دنبال ارتقای کیفیت مطلوب زندگی شهروندان هستیم .
در ادامه خدابخش استاندار آذربایجانشرقی گفت: شهر جدید سهند با مکانیابی علمی و کار کارشناسی، برای پوشش سرریز چمعیتی شهر تبریز ایجاد شده، اما با اضافه شدن تعداد ۳۶ هزار واحد مسکن مهر، برنامه ریزی و سازماندهی جدیدی را طلب میکند .
وی توجه به مسائل فرهنگی اجتماعی را از جمله مولفه های این برنامه ریزی جدید دانست و افزود : توسعه شهری فقط توجه به مسایل عمرانی نیست، بلکه بسط و گسترش ظرفیت های فرهنگی اجتماعی از جمله اقدامات ضروری در این حوزه است .
استاندار آذربایجانشرقی ادامه داد : با توسعه فرهنگی اجتماعی کیفیت زندگی ارتقاء خواهد یافت و شهر جدید سهند باید شهری برای زندگی باشد نه محلی برای سکونت .

افتتاح پروژه های عمرانی همزمان با سالروز احداث شهر جدید سهند
تاریخ انتشار : دوشنبه، ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۴:۳۲
ارسال شده توسط : واحد روابط عمومی
کد خبر : 1004